4. srpna 2021

Co udělat pro správný výběr nemovitosti

Hledáte novou nemovitost a stále se vám nedaří? A když už najdete tu správnou, tak má o ni zájem více kupujících? Poradíme vám, co udělat pro to, aby vám již vaše vysněná nemovitost neunikla.
Prodej nemovitosti

Hledáte novou nemovitost a stále se vám nedaří? A když už najdete tu správnou, tak má o ni zájem více kupujících? Poradíme vám, co udělat pro to, aby vám již vaše vysněná nemovitost neunikla.

V dnešní době je poměrně obtížné najít tu správnou nemovitost a navíc mít ještě to štěstí, že budete první zájemce, komu ji prodávající prodá. Tahle představa je bohužel totiž v poslední době dost vzdálená od reality. Na trhu je poměrně málo nabídek a naopak velmi mnoho potencionálních zájemců. Navíc se cena nemovitostí za m² neustále šplhá vzhůru a tak chce každý koupit co nejdříve, aby ušetřil nějakou tu korunu navíc. Ne nadarmo se však říká, připraveným štěstí přeje. Přinášíme vám proto několik osvědčených tipů, jak jít výběru naproti.

Ujasněte si, co hledáte

Dopředu si rozmyslete, za jakým účelem hledáte novou nemovitost a v jaké lokalitě by měla být. Její velikost, stav a případně cenu, za kterou jste ochotni ji akceptovat. Pokud budete připraveni, vaše šance na pořízení nového domova se zásadně zvětší.

Vybranou lokalitu si předem i projděte, abyste si pak usnadnili rozhodování, jestli jste zvolili správně. Stejně tak parametry hledané nemovitosti je dobré si dopředu vyjasnit. Hledáte novostavbu, cihlu, nebo radši panelový dům? Vše má své výhody a nevýhody. Může být nemovitost v původním stavu určená k rekonstrukci, kdy si ji můžete upravit k obrazu svému, nebo se nechcete pouštět do rekonstrukce a hledáte již něco rovnou k nastěhování. Všechny tyto faktory hrají ve výběru zásadní roli.

Zajistěte si dopředu financování

Pokud nepatříte mezi hrstku šťastlivců a nemáte v kapse přebytečných několik miliónů korun navíc na koupi nemovitosti, je vhodné si předem zjistit, jaké jsou vaše možnosti v rámci financování, například hypotékou. Jako vhodnou možnost doporučujeme obrátit se na nezávislého hypotečního specialistu, se kterým můžete probrat vše potřebné a zároveň zjistíte, kolik vám banka půjčí, za jakých podmínek a co k tomu budete potřebovat. Navíc vás pak provede celým procesem a vám se tak nestane, že vám vaše vybraná nemovitost uteče jen proto, že došlo k nějakému zádrhelu v bance.

Často se na prohlídkách setkáváme s klienty, kteří mají o nemovitost velký zájem, ale bohužel dopředu nevědí, zda získají v bance potřebné peníze. Prodávající pak zpravidla upřednostní zájemce, kteří mají buď financování předjednané, nebo mají hotovost.

Sledujte makléře nejen na sociálních sítích

Podíváte se každý víkend na novou nabídku, a když na ni zavoláte, jste desátý zájemce v pořadí? Pro úspěch a koupi není důležité, zda jste první či druhý volající, případně zda napíšete email ihned po tom, co vám hlídací pes oznámí, že se na trhu nachází byt podle vašich zadaných parametrů. Přeci jen, hlídací pes nehlídá nabídky jen vám, ale štěkne i na další zájemce a to už může být pozdě. Musíte na to jít přesně opačně než všichni ostatní. Nemovitosti hledejte tam, kde je šance je vidět dříve, než v běžné inzerci. Kdo hledá a věnuje pár minut denně sociálním sítím, uspěje.

Ideálním příkladem je příběh slečny Kateřiny, která našla svůj nový domov díky sledovaní Facebooku. V průběhu třech měsíců sledovala čtyři vybrané realitní makléře, kteří ji zaujali svou prezentací a vystupováním. Ve chvíli, kdy se objevila první zmínka o připravovaném bytě, který hledala, na nic nečekala a spojila se s makléřem. Na prohlídku bytu se tak dostala ještě dříve, než šla nabídka do inzerce a byt byl její.

Dnešní doba si žádá změny a tím je i práce v realitním oboru. Na sociálních sítích je mnoho realitních makléřů, které můžete sledovat. Pravidelně sdílejí, na čem zrovna pracují a vy tak víte, co se chystá do prodeje. Pokud vás cokoliv zaujme, spojte se s nimi a chtějte vědět více. Výhodou je, že můžete být mezi prvními zájemci a máte tak vyšší šanci, že bude nemovitost vaše.

Pořádně se rozhlédněte kolem

Máte to štěstí, že jste našli to, co hledáte? Domluvte si prohlídku a v klidu se na ni připravte. Rozmyslete si předem, jaké otázky vás zajímají. Projděte se po okolí, je tam vše, co potřebujete? Zastávka autobusu, možnosti parkování, školka, lékař, kavárny, nebo obchody? Stejně tak si v klidu prohlédněte nabízenou nemovitost. Představte si, jaké by to bylo v ní bydlet, odpočívat, hrát si s dětmi. Jestli je to přesně to, co hledáte, neváhejte nabídku hned přijmout.

Pokud již dopředu víte, co přesně hledáte, usnadní vám to rozhodování na místě. Až najdete to pravé, na co dlouho čekáte, nemusíte tak dlouho váhat. Víte přesně, že to je vaše vysněné bydlení, že máte předjednané financování a v lokalitě je vše, co potřebujete. Díky tomu všemu se vám již nestane, že vás předběhne další zájemce a o nemovitost přijdete.

Prodáváte svou nemovitost a hledáte něco nového? Zavolejte nám, rádi vám s prodejem pomůžeme. Ušetříte si tak čas, starosti a navíc získáte maximální možné finance navíc na vaši novou vysněnou nemovitost.

Zajímáte se o více informací o tomto tématu?

Blog:
další rady a tipy z realitního světa pro vás

Nahlédněte do zákulisí realitního světa a přečtěte si aktuální informace z oboru.

Celý článek
Celý článek