5. února 2021

Investice, daňové poradenství, advokátní a finanční služby

Nedílnou součástí prodeje a pronájmu nemovitostí je i poradenství v oblasti realitních investic, daňové poradenství, advokátní a finanční služby jako například zajištění hypotéky.
Filip Král reality - investice

Investice

Klienti, kteří mají zajištěné vlastní bydlení, často řeší jak zhodnotit své úspory. Málokdo je ale rozeným investorem a takřka nikdo dnes neumí spočítat hodnotu realit v čase. I proto se na mě klienti obrací s možností investiční konzultace. Pomohu jim se v této oblasti zorientovat a vybrat si jednu z oblastí realitních investic, které doporučuji:

  • Uložení peněz do bezpečného zdroje. Řada investorů koupí s pomocí částečné hypotéky byt a ten následně pronajme. V případě správného nastavení může nájem dokonce převyšovat náklady, a tak nemovitost vydělává v řádech jednotek procent ročně. Pro skutečného investora je pak i nula pozitivní číslo.
  • Klasická investice. Další z investičních možností je koupit starší byt a pustit se do jeho oprav. Cílem je využít jeho zhodnocení. Vzhledem k situaci na trhu se takový krok dle mého názoru vyplatí jen u výjimečných lokalit či bytů. 

Osobně se rád držím prokazatelných čísel a spíše preferuji z investorského pohledu stabilitu a jistotu. Klientům nabízím nejprve konzultace a obecné poradenství. Je důležité společně upřesnit to, co chtějí. Následně je provedu celým procesem investice, a to včetně finálního pronájmu nemovitosti (nebo v případě výstavby či rekonstrukce dalšího doporučení na experty).

Filip Král reality - investice

 

Daňové poradenství

V oblasti daňového poradenství spolupracuji s Ing. Ivanou Šmídovou ze společnosti EKPO servis s.r.o., která je členkou Komory daňových poradců České republiky. Jako daňová poradkyně působí již 25 let a specializuje se na oblast realitního trhu. 

Filip Král reality - daně

 

Advokátní služby

Profesionální právní služby využívám u ověřené advokátní kanceláře, kde se specializují na korporátní právo (problematiku obchodních korporací), nájemní právo k nemovitým věcem, rodinné právo a na nemovitostní právo vč. katastrálního a problematiky bytových družstev. Pro úschovu peněz používám bankovní, notářskou či advokátní úschovnu.

04

 

Finanční služby

Komplexní služby v oblasti financování zajišťuji ve spolupráci se společností FitBrokers. V jejich portfoliu naleznete 13 bank a 4 stavební společnosti. Budete tak mít dostatečný výběr a zároveň možnost získat nižší úrokové sazby a slevy na poplatcích. Klientům Filip Král Reality se osobně věnuje Tomáš Cinek, ředitel společnosti, který se v oboru financí pohybuje již od roku 2006 a za tu dobu zprostředkoval hypotéky v objemu více než jedné miliardy korun. Více zde.

Filip Král reality - finanční služby

Zajímáte se o více informací o tomto tématu?

Blog:
další rady a tipy z realitního světa pro vás

Nahlédněte do zákulisí realitního světa a přečtěte si aktuální informace z oboru.

Celý článek
Celý článek