18. března 2021

Online schůzka a jak se na ni připravit?

Online schůzky v poslední době převažují nad osobním setkáním. Sice dočasně přicházíme o osobní kontakt, nicméně i tak tato forma setkání přináší značnou úsporu času a možnost setkat se skoro kdykoliv.

1. Připravte si techniku

Pro ty, kteří nemají s online meetingem tolik zkušeností, přinášíme několik dobrých tipů, jak se na schůzku co nejlépe připravit a na co si dát pozor.

V dostatečném předstihu si připravte techniku. Ideální je využít počítač, nebo notebook. Mobilní telefon, nebo tablet lze na schůzku využít také, nicméně nejsou tak uživatelsky pohodlné.

Ať už si vyberete počítač, notebook, nebo telefon, ujistěte se, že jejich součástí jsou i mikrofon a webkamera. Zpravidla to tak bývá. Bez toho nemůže videohovor dostatečně dobře proběhnout.

Zajistěte si funkční sluchátka pro případ ozvěny.

Ujistěte se, že máte stabilní připojení k internetu. Pokud máte slabý signál, může se stát, že bude spojení často přerušováno.

2. Vyberte ideální místo

Najděte si klidné místo, kde nebudete rušeni. Zároveň doporučujeme si dát dobrý pozor i na pozadí za vámi. Přeci jen, nechcete při schůzce prezentovat něco ze svého soukromí.

Důležité je i správné světlo a úhel webkamery. Zkontrolujte, zda jste na kameře dobře vidět.

Pokud budete mluvit, zkuste sledovat čočku kamery a mluvit do ní. Ze začátku to není lehké, ale brzy si zvyknete.

3. Vyzkoušejte a připojte se

V emailu obdržíte odkaz pro spuštění meetingu – stačí na něj kliknout. Seznamte se dopředu s konkrétní aplikací, ať víte, jak se používá. Na trhu je velké množství aplikací, které videohovor umožňují. My upřednostňujeme Google Meet, protože s touto aplikací máme velmi dobré zkušenosti a je uživatelsky jednoduchá.

Rekapitulace

Na začátek se vám může zdát, že je to příliš mnoho informací, ale brzy zjistíte, že to není nic složitého. Tedy ještě jednou, co je nejdůležitější?  Ideálně počítač, nebo notebook s kamerou a mikrofonem, stabilní připojení internetu a klidné místo, kde nebudete rušeni.

Zajímáte se o více informací o tomto tématu?

Blog:
další rady a tipy z realitního světa pro vás

Nahlédněte do zákulisí realitního světa a přečtěte si aktuální informace z oboru.

Celý článek
Celý článek