Rodinný dům v Radotíně

exkluzivně u FKR

Jaký bude váš nový domov

Klidné místo s výhledem do krajiny
Výborná orientace pozemku
Možnost rekonstrukce hezké původní stavby
Bydlení s přírodou za zády

Představení nemovitosti

Ne všechno staré je špatné, a právě v případě tohoto domu je znát, že starší stavby mají svou přidanou hodnotu a určitou kvalitu.

 

Dvoupodlažní stavba domu je výzvou k novému projektu, který vám finálním výsledkem udělá radost. Pokud to bude citlivá rekonstrukce, budeme nadšeni. Samozřejmě i nová stavba bude v tomto místě vítána. V ulici Otínská se již několik nových domů nachází.

 

Nespornou výhodou je umístění domu na kaskádovitém pozemku. Novému majiteli bude na dlouhou řádku let zajištěn otevřený výhled do krajiny. Orientace domu je dalším významným plusem, ze kterého můžete těžit. Radotín je velmi vyhledávaným místem pro život.

 


Dům je umístěn na rozhraní ulic Otínská a Jelenovská, přímo u vstupu do přírodní rezervace Klapice. Dům rozhodně nepřehlédnete, díky jeho usazení v přední straně pozemku je stavba poměrně dominantní.

Výhledy do krajiny jsou jednou ze zajímavostí této nabídky a díky velkému převýšení vám v budoucnu nehrozí, že o zmíněný pohled do krajiny přijdete.

 

Pozemek je kaskádovitý a je rozdělen na dvě zóny. V horní části je původní skleník a zpevněné plochy po starších hospodářských stavbách. Zároveň zde najdete i garáž a horní domek, který je zároveň i zapsán v katastru nemovitostí.

Pravidelné tvary pozemku o výměře 603 m² dávají možnost umístit na pozemek novou stavbu a případně využít maximální zastavěnost dle územního plánu.

Zahrada byla dříve hojně využívána, dnes je občasně udržována. Vhodné je rozdělení na vyšší část, která tvoří příjemnou rovinu a spodní část. Dům je usazen v přední části a tak zásadně nestíní pozemku.

Okolní zeleň vytváří na pozemku příjemnou atmosféru a dostatečné soukromí s možností vstupu do přírodní rezervace. Sousedy budete mít pouze z jedné strany.

Interiér domu je původní, dům je vyklizen a připravený k dalšímu záměru nového vlastníka.

 

V domě je několik zajímavých původních prvků, počínaje lesklou dlažbou, terasem nebo radiátorem vlastní výroby.

Původní stav je očekávaným jevem těchto domů. Vítaným faktem je, že dům není podmáčený nebo vlhký a stavba je po statické stránce v dobré kondici.

V domě se pravidelně opakují prvky dřevěného obložení, zároveň je dům na svou dobu dostatečně světlý díky poměrně hojnému využití oken.

Původní radiátory jsou vlastní výroby a stejné zřejmě nikde nenajdete. Majitel si je vyráběl sám a dodnes jsou plně funkční. Koupelna je aktuálně použitelná a k ohřevu vody slouží boiler.

Dům má původní rozvody vody, elektra a odpadů a vhodné bude i zapřemýšlet nad použitím technologií pro smysluplné hospodaření.

Suterén domu původně sloužil jako klubovna a sklad. Jeho kompletní půdorys najdete v sekci technické dokumenty.

Současná dispozice je díky zastavěné ploše 84 m² rozdělena na pokoje směřující do ulice s výhledy do krajiny.  Příslušenství, kuchyně a další místnosti směřují do zahrady.

 

Místnosti s orientací do krajiny jsou dostatečně světlé a díky rozměrným oknům lákají k vytvoření velkého obývacího pokoje se značným prosklením a balkónem či terasou.

Nový obývací pokoj by mohl disponovat šířkou 8 m při zachování současného půdorysu s rozměrem 9x9 m.

 

Při propojení se současnou kuchyní by bylo možné vytvořit až 50 m² velký obývací pokoj s výhledem do krajiny.

Ulice je klidná s občasným provozem a sousedské vztahy jsou také příjemným benefitem.

Prostory domu jsou takřka kompletně vyklizeny.

Původní prvky se prolínají kompletně celým domem včetně suterénu, dalších podlaží, zahrady a stavby samotné.

Původní kotelna, která byla vybavena shozem pro uhlí je aktuálně funkční včetně elektro kotle. Do budovy je zavedena kanalizace a vodovodní řád. Dům není připojen na plyn. Avšak přípojka plynu je na pozemek zavedena, takže dodělání plynu do domu nebude problém.

Vstup po schodišti do suterénu.

Klubovna myslivosti byla umístěna v suterénu budovy s výhledem do ulice.

Podkroví je částečně zděné, jeho součástí je volná půda a taktéž pokoj s úložným prostorem.

Podkroví je vhodné pro vestavbu a případnou terasu s výhledem do zahrady.

Virtuální prohlídka

Technické podklady

Ke stažení
Půdorys

Lokalita

Nejzajímavější místa v lokalitě

Radotín je vyhledávanou lokalitou pro bydlení. V pěší vzdálenosti najdete vše, na co si jen vzpomenete. Mateřskou a základní školu, gymnázium, množství restaurací a dalších obchodů.

 

Volné chvíle můžete trávit ve vyhlášeném biotopu Radotín nebo zajít na procházku do přírodní rezervace Klapice, která se nachází jen pár kroků za domem.

Cena nemovitosti

16 289 000 Kč

cena zahrnuje provizi, včetně právních a realitních služeb

Plánujete prodat svou nemovitost?

Rád vám představím možnosti prezentace Vaší nemovitosti.

Reference

S námi bezpečně k vytouženému cíli